Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Cvičení 9th Illinois Cavalry Regimentu a 8. Terryho kavalerie, Lochovice, květen 2010

Po loňském podzimním vojenském výcviku na lochovické tvrzi následoval i jarní turnus, při němž se do Lochovic opět sjel celý pluk 9th Illinois Cavalry Regimentu, včetně jeho slovenských členů.
Takzvaný Brackettův Cavalry Regiment byl založen v Camp Douglas ve městě Chicago státu Illinois a svolán byl 30. listopadu 1861. Pro naše přátele se stal tento pluk inspirací proto, že v 9. regimentu jezdectva sloužili i Češi: Jakub Kakuška a Vojtěch G. Pinter. Oba s ním prošli celou občanskou válkou a podíleli se na dobré reputaci celého útvaru.
Současní členové rekonstruované jednotky Cavalry Regimentu se pod velením seržanta Duffyho snaží co nejvěrnějším způsobem přiblížit výstroji, výzbroji, výcviku i celkovému životu tehdejších vojáků. Pravidelná cvičení se proto mimo jiné zaměřují i na osvojení si původních anglických povelů, dochovaných ve vojenských příručkách.
Spolu s jezdci z lochovické stáje pak kavaleristé nacvičují zapojení jízdy do vojenských operací a pomáhají nám přivykat koně na střelbu, přesuny jednotek, vojenské trubky, prapory a další roztodivnosti, s nimiž se lze setkat na válečném poli.
Květnové soustředění se v sobotu zaměřilo na nácvik lesního boje a využití terénu ke krytí i nečekanému přiblížení se protivníkovi. Nacvičovali jsme různé varianty obkličovacích operací, přepadu ze zálohy i čelního a křídelního útoku. Neděle patřila pořadovému výcviku.
Jak už také zmínil Duffy na stránkách regimentu, k úspěšnému průběhu celé akce přispěl opět cpl. Joe Iceman svou reprízou slovenských halušek, které opět neměly chybu.
Malou připomínku tohoto prvního květnového víkendu máme jako vždy ve fotoalbu.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »