Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Soustředění paradrezúrního Klubu Kvítek, areál Pelikán

Mimořádně vstřícný lidský přístup k paradrezúrním jezdcům i jejich trenérům stál za soustředěním Klubu Kvítek, které se uskutečnilo ve dnech 19. až 21. března ve Všeticích u Benešova v areálu DS Pelikán Hany a Tomáše Vašáryových. Hana Vašáryová je několikanásobná mistryně České republiky v drezúrním ježdění a k mistrovskému titulu dovedla coby trenérka i své svěřenkyně Michaelu Bohuslávkovou a Marii Vrankovou. Pomocnou ruku se rozhodla nabídnout i paradrezúrním jezdcům. A po svém způsobu nezůstala jen u ruky.
Paradrezúrní jezdci z Klubu Kvítek onen březnový víkend ve Všeticích nestačili žasnout. Hana a Tomáš Vašáryovi jim zdarma poskytli nejen jezdeckou halu pro trénink, ale navíc je i s jejich trenérským a rodinným doprovodem zdarma i ubytovali a postarali se jim o jídlo. "Nevím, jak vy, ale já jsem se s takto vstřícným přístupem a takovou podporou ze strany drezúrních jezdců a trenérů ještě nesetkala," konstatovala vedoucí Klubu Kvítek Jana Zenklová.
Soustředění bylo určeno zhruba pro šest až deset parajezdců, spolu s trenéry a rodinnými příslušníky tak Vašáryových penzion pohostil kolem dvaceti lidí. Tréninky probíhaly dvakrát denně, v sobotu jej Hana Vašárová zaměřila na kmih a čistotu chodu koně (odpoledne se pak probíraly individuální problémy jezdců a možnosti jejich řešení), v neděli na drezúrní provedení nových jezdeckých úloh, které jsou od letoška ve všech kategoriích o dvě třídy těžší než dřív. Páteční i sobotní večer se účastníci soustředění mohli věnovat konzultacím podmínek a náročnosti závodů v rámci České republiky i závodů s mezinárodní účastí a spolu s organizátory akce hodnotili loňskou sezónu.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »