Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Druhé výročí westernového městečka Halter Valley

V sobotu 13. května 2006 oslavilo své druhé narozeniny westernové městečko Halter Valley v Dnešicích u Plzně. A členové Texas Ranger Clubu byli už tradičně u toho.
Můžeme-li jako přímí účastníci akce (a tedy nikoli jako nezávislí pozorovatelé) soudit, byly letošní oslavy pojaty podstatně velkolepěji než loni, a to ku prospěchu věci. Akce nesla většinu osvědčených atributů minulého ročníku: znovu se objevili stálí, leč vzácní hosté, mezi nimi zejména kmotr městečka Karel Černoch, a diváci nepřišli ani o klasická lákadla, jako o možnost projížděk ve stylových povozech i dostavnících či o pobyt v dobových dřevěných srubech a v indiánských týpích. Kromě toho však organizátoři připravili k druhému výročí také celou řadu dalších atrakcí a překvapení.
Patřila mezi ně například koňská klauniáda a zajímavá drezérská show v podání Halter Valley Teamu, ukázky mnoha dovedností Divokého západu a také dobová potyčka přímo v městských ulicích, v jejímž průběhu se podařilo odehrát snad všechny klasické scény westernových filmů: nechyběl pohřeb, pouliční rvačka, indiánské přepadení jedoucího povozu, bitva mezi Jižany a Unionisty, chytání do lasa, strhávání z koní i z jízdních kol, a konečně ani lidová slavnost za účasti saloonových tanečnic.
Texas Ranger Club se do oslav zapojil coby jezdecký oddíl Osmé Terryho kavalerie pod Ráfovým velením. Ve spolupráci s Devátým Illinois Cavalry Regimentem, vedeným pvt. Duffym, zinscenoval zmíněnou bitku konfederačních vojáků proti Seveřanům, a navíc vybudoval v areálu městečka stylový jižanský tábor.
Fotografie z druhých narozenin Halter Valley najdete jako vždy v našem fotoalbu. A abychom nezapomněli: nálada byla skvělá.


Zpět na seznam zpráv z roku 2006 »