Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Turnaje, závody, vodáci...

Měsíc červen je opět rychlejší než nebohý správce obsahu stránek, asi to chce někoho neopotřebovaného. Projekty se střídají tak rychle, že je téměř nestíhá zpravodajsky pokrýt.
Takže popořádku - nejdřív jsem uskutečnili vodáckou výpravu na řeku Berounku a propluli krásnými meandry za Křivoklátem. Ovšem její účastníci ještě ani nestačili oschnout a už tu byla další významná akce, paradrezúrní závody v Kutné Hoře s naší reprezentantkou Janou Beruškovou v sedle Nácíčka. Rychloreport z průběhu závodů v podání Janiny trenérky Míši Maškové zní asi takto: "Chtěla jsem po Janě, aby v prvním kole vyhrála, nebo zajela alespoň na 60 procent. Zajela na 60 procent - a vyhrála. Je skvělá, dělá přesně to, co řeknu."
Některých dalších disciplín jezdeckých závodů se kromě Jany opět zúčastnily i Amálka a Mánička a mezi ostatními se rozhodně neztratily. Detaily dodáme možná později, Míša poskytovala své kusé informace během sedlání na celodenní výpravu a ujela dřív, než se přesvědčila, že reportér všechno chápe.
V sobotu 14. června se pak na louce za vsí uskutečnily dlouho očekávané Lochovické kejkle, jejichž druhý ročník spolupořádala fantasy skupina Dol Amroth a farní Klub Betlém. Tance, písně, divadlo, turnaje a kejklířská vystoupení naplnily den až do pozdního večera. Jízda svobodných rytířů se zde představila se čtyřmi koňmi, další dva se téhož dne účastnili velkého rytířského turnaje ve Stříbře. No, a zatímco tak uklízíme propriety po jedné akci, začínáme souběžně už balit na další, která se koná další červnový víkend v Mladé Boleslavi. Takže vás zatím zdravíme a brzy se ozveme znovu. A pokud vás zajímá, jak to vypadalo na lochovických kejklích, můžete se jako vždy podívat do fotoalba, kde na vás tentokrát čekají nejen Oříškovy, ale i Pidovy fotky.


Zpět na seznam zpráv z roku 2008 »