Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Valdštejnské slavnosti v Chebu, září 2006

První zářijový víkend se Jízda svobodných rytířů zúčastnila Valdštejnských slavností v Chebu, kde už tradičně vytváří doprovod proslulému frýdlantskému vévodovi Albrechtovi z Valdštejna.
Tradice slavností, které připomínají skutečné vévodovy návštěvy Chebu, sahá až do začátku 20. století, a to navzdory tomu, že město není s někdejším generalissimem císařských vojsk svázáno nijak vřelými pouty. Jeho návštěvy byly spíš inspekce, při nichž Cheb musel živit vévodovy žoldnéře, a navíc při jeho poslední vizitaci v roce 1634 právě tady probodl Valdštejna halapartnou irský setník. Tato událost však přinesla městu mezinárodní proslulost a dodnes patří k největším místním historickým lákadlům.
Jízda svobodných rytířů se zde proti loňsku představila v obměněném složení svého "koňského" ansámblu, v němž zkušené profesionály Quíčalu a Patricka zastoupili Nácíček a Bill. V čele průvodu šli ovšem ostřílení matadoři Gerry s Johnniem. Fotky naší báječné dokumentaristky Oříška najdete jako vždy ve fotoalbu.


Zpět na seznam zpráv z roku 2006 »