Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Pár nových obrázků ve fotoalbu

Pozdě, ale přece jsme do fotoalba zařadili několik fotografií z listopadového putování za svatým Martinem, které v Berouně připravilo komunitní mateřské centrum Slunečnice. Program spojený s vyprávěním legendy o svatém Martinovi a s lampionovým průvodem za tajemným pokladem do hlubokého lesa připravily Gábina Hirnerová s dcerou Aničkou a Věrkou Hamerníkovou. Když na berounský hvozd padla tma a jenom světýlka svíček plašila stíny, objevil se na stezce svatý Martin, aby pozdravil všechny přítomné. Kůň, který jej nesl, pocházel z naší stáje.
O svatomartinském putování si můžete přečíst i na stránkách Slunečnice (http://www.mcslunecnice.cz/stalose/default.aspx?id=67 ), odkud jsme si zapůjčili pár obrázků.
Putování patří k obnoveným tradicím, jimž se na Brdech začíná hezky dařit, a my máme radost, že můžeme být u toho. V prosinci jsme si tak dopřáli i v pořadí už druhou mikulášskou výpravu na koních, letos provázenou třpytivým sněhem. Náš fotoaparát bohužel selhal, a tak náš mikulášský průvod čítající kromě světce dva čerty a jednoho anděla (všechny na koních) zůstává zatím jen v našich vzpomínkách. Leda by se nám ozvalo pár dobrých pocestných, které jsme minuli cestou:-)
Hezké vánoční svátky a bohatou nadílku.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »