Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Mistrovství republiky skončilo, Jana má stříbro!

Reprezentantka naší stáje v paradrezúře Jana Berušková opět zlepšila svou bilanci a obsadila s koněm Narcisem na letošním mistrovství republiky v paradrezúře celkově druhé místo. Řečeno neoficiálně: Máme stříbro, jupííí!
Mistryní republiky se v letošním roce stala Anastasja Vištalová ze stáje Rozárka na koni Buráček, bronz získal Jan Rous - ten navíc prokázal mimořádnou připravenost a všestrannost, protože musel v důsledku nepředvídatelných okolností absolvovat závody na půjčeném koni, s nímž se seznámil až přímo na místě. V nedělním küru to však sebeméně nebylo poznat, předvedl nádhernou jízdu. Výkon vítězky celého turnaje Nasti Vištalové stojí také za pozornost, neboť se podle všeho stala v novodobé historii české paradrezúry nejmladší jezdkyní, která dosáhla na titul mistryně republiky.
Naší Janě se podobně jako Janu Rousovi nejlépe vydařil nedělní kür, který zajela s vysokým procentuálním hodnocením a získala díky němu i stříbro v Ceně Prahy 7 - tato městská čtvrť je tradičním partnerem soutěže.
Celé mistrovství poznamenaly nečekané události, kvůli nimž se málem neuskutečnilo - kvůli karanténě, vyhlášené na Císařském ostrově v Praze jen pár dní před ohlášeným termínem závodů, museli organizátoři narychlo řešit otázku, kde vůbec mistrovství uspořádat. Stejně jako letos na jaře opět podali pomocnou ruku manželé Hana a Tomáš Vašáryovi, kteří nabídli parajezdcům svou jezdeckou halu a zázemí svého areálu DS Pelican ve Všeticích. Jejich ochota i operativnost tak velmi významně přispěly k tomu, že se mistrovství mohlo nakonec v ohlášeném termínu vůbec konat. Nedělní program navíc zpestřila exhibiční drezúrní jízda jejich nového koňského závodníka, pětileté klisny připravující se na mistrovství světa. Kobylka předvedla fantastický výkon a ve všech divácích zanechala hluboký dojem.
S bližšími informacemi ze Všetic se přihlásíme ještě ve fotoalbu, až dáme dohromady všechny pořízené snímky.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »