Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Military závody v Tlusticích, říjen 2010

Na military závody v Tlusticích, pořádané Mirkem Hrabákem, vyrazilo v Míšině doprovodu tříčlenné dívčí mužstvo (z tohoto spojení by měly gender organizace radost) ve složení Amálka, Máňa a Žížala. Amálka jela jak jinak na Dudlíkovi, Máňa si oproti tomu překvapivě vzala namísto Gerryho Fandu a Gerryho převzala v Tlusticích od Míši Žížala.
Závody odstartovaly. Amálka jela čistě, dařily se jí skoky, bylo zřejmé, že může pomýšlet na medailové pozice. Nastoupila Mánička. V military se jí vedlo snad ještě lépe než Amálce. Na řadu přišel parkur. Fanda skákal jistě, bezpečně, vypadalo to, že Máně umístění neunikne. Pak se to stalo.
Před oxerem Fandovi podklouzly nohy. Nemohl už se zastavit a vznesl se do vzduchu, ale bylo zřejmé, že nevyskočil dost, aby přešel přes překážku. Jednoduchý skok by možná zvládl, ale dvě břevna za sebou byla moc. Kopyty do nich narazil.
Přihlížející uviděli koňský kotrmelec. Nejdřív letěla na zem Mánička. Na ní přistál Fanda.
Byl to drsný pohled. Když se kůň zvedl, ve všech se na chvíli zastavil dech. Pak ale Máňa začala vstávat. Byla od štěrku a plakala. Dost. Všichni se k ní vrhli, Míša první. "Co je ti? Můžeš dýchat? Můžeš se hýbat? Kde tě to nejvíc bolí?"
"Já..." zalykala se Máňa. "Já jsem chtěla vyhrááát."
Ač je to neuvěřitelné, až na pár drobných škrábanců se jezdkyni ani koni nestalo vůbec nic. Za pár okamžiků byla Máňa zpátky v sedle.
Medailová pozice jí ovšem unikla. Skončila čtvrtá, Žížala byla třetí, Amálka obsadila druhé místo. Nevadí. Máňa si to určitě vynahradí při příštích závodech.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »