Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Drezúrní závody v Lochovicích, červen 2010

Čas opět běží o něco rychleji než počítačové připojení, takže se na nás hrnou novinky a akce, které ani nestačíme podchycovat.
Poslední červnovou neděli se v Lochovicích uskutečnily dlouho připravované drezúrní závody dvou soutěžních skupin dětí a dospívajících, z nichž první závodila dopoledne a plnila drezúrní úlohu "22", druhá šla na start po obědě a soutěžila v co nejlepším zajetí drezúrní úlohy "oddílové".
V první skupině se utkalo pět závodníků, ve druhé osm, všichni soutěžili na nové jízdárně, pro jejíž postavení posloužila lochovická louka.
V dopolední jízdě zvítězila Maruška na Dudlíkovi, druhý byl Lukáš a třetí Zuzka. Zajímavostí je, že oba jeli na koni Narcis, což jeho majitel později okomentoval slovy: "Na mým koni jeli dva, první byl druhej a druhej byl třetí, takže kdyby nebylo tý třetí, která byla na Dudlajsovi první, moh bych tvrdit, že lepší než můj kůň byl jenom můj kůň."
Odpolední drezúrní úlohu zajela nejlépe Amálka, opět na koni Dudlík, který se tím stal jednoznačným šampionem závodů. Na druhém místě jej následovala Žížala na koni Pretty, třetí skončila Katka, jež sedlala opět Narcise. Jak Narcis, tak Dudlík tím potvrdili svou nezastupitelnost v lochovickém drezúrním programu, pro pořádek se však sluší dodat, že právě tito dva koně mají s drezúrní jízdou nejíce zkušeností a jízdárna ani závody pro ně nepředstavovaly novinku.
Pokud jde o pořadí na dalších místech, v prvním kole byla čtvrtá Bára na Dudlíkovi a pátá Soňa na Johnniem, ve druhém obsadila čtvrté místo Lenka opět s Johnniem, páté Marjánka s Fandou, šesté Petra na Johnniem, sedmé Jitka s půjčenou klisnou Luckou a osmé Anička s Pretty.
Závodní den si lze jako obvykle připomenout i obrazovou vzpomínkou ve fotoalbu, kam by měla brzy přibýt i fotogalerie z další prestižní akce, historicky prvního ročníku "bitvy u Little Big Hornu", který se konal v obci Březno u Chomutova. Takže se záhy přihlásíme znovu.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »