Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Začal westernový červen

Jak jsme slíbili, oproti rytířskému květnu se červen začal odvíjet ve westernovém duchu, protože jsme se zúčastnili hned několika dětských dnů inspirovaných tematikou Divokého Západu.
Dětský den v Lážovicích připomněl éru zlatokopů, děti si při něm mohly zkusit vyrýžovat svůj valounek zlata a otestovat svou obratnost, zda by jim pomohla přežít v drsných podmínkách zlatokopeckého tábora. Protože Lážovice jsou od Lochovic vzdáleny "přes tři vesnice a čtyři pole", dojeli jsme do nich na koních.
Víkend poté jsme se už po kole vydali do České Břízy, kde nás čekali přívětiví organizátoři indiánského víkendu. Předvedli jsme tu výcvikový trail Terryho kavalerie a naši jezdeckou scénku o zákeřném Černém jezdci, bažícím po majetku nešťastného hráče Johna Smithe a jeho ctnostné sestry, které Kopající pták podkovu předal a pak v boji na hranici Mexika pomohl, aby zlosyna k soudci přivedl a spravedlivý řád opět nastolil. Tak, a teď víte, o čem to bylo. A přijel se na nás podívat Duffy a Jenny a Pida! Tak, a teď víte, kdo tam všechno byl.
Malou fotografickou připomínku z obou akcí najdete na obvyklém místě a my se jdeme připravovat zase na další akce. Nemáte náhodou někdo jednu zbytečnou uniformu vojáka 7. kavalerie? Ani pod pultíkem?


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »