Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Rytířský turnaj na Zbraslavi a paradrezúrní závody v Bykáni, květen 2010

Už se vám někdy stalo, aby se po dopoledním dešti vyčasilo právě na vaše vystoupení, po jeho odježdění jste dostali zprávu, že reprezentantka vaší stáje v paradrezúře zajela na republikových závodech s vaším koněm skvělé druhé místo a navrch jste zaslechli v rádiu, že čeští hokejisté postupují do finále mistrovství světa? Jestli ano, tak máte přibližnou představu, jak jsme si užili minulou sobotu.
Začátek nevypadal jednoduše, sběhly se nám dvě akce do jednoho termínu a museli jsme rozdělit koně. Čtyři koně se měli zúčastnit Slavností Elišky Přemyslovny na Zbraslavi, kam nás po loňské úspěšné premiéře opět pozvala pořádající skupina Anno Domini, Nácíček, jinak velmi spolehlivý turnajový kůň, měl ovšem ve stejný den soutěžit spolu s Janou Beruškovou a dalšími dětmi na závodním dnu v Bykáni. Tím odpadl z turnaje i obvyklý turnajový vítěz, rytíř Michal z Točníku, alias Míša, která jela s dětmi coby trenérka. Měli jsme co řešit, ale poskládali jsme to.
Míšu nahradili společnými silami Bobeš a Čenda Čištín, Bobeš jezdil její roli a Čenda si vzal na Rodriga její čabraku. Herold se ve jménech občas trochu přeříkával, ale nakonec jsme náš příběh o pyšném Černém rytíři, jehož za jeho zpupnost vytrestá samo nebe, přece jen odehráli i odjezdili. Pomohlo také několik nových pyrotechnických efektů z dílny Soptíka a spol., včetně planoucí kouzelné hole. Na Zbraslavi jsme se navíc ocitli v příjemné společnosti chlapů z Kvartetu a Merletu, což jsou skupiny, s nimiž nás pojí nemálo společných vzpomínek. Reprezentantka naší stáje Jana Berušková zatím závodila s Nácíčkem v paradrezúře, kde se spolu s ní postavilo na start celkem pět jezdců ze čtyř stájí. Síly jí nakonec nestačily jen na Zuzanu Kocmanovou na koni Finn ze Stáje Rozárka a bylo z toho stříbro. Jana opět předvedla, že česká paradrezúra s ní musí počítat.
Své štěstí pak za naši stáj zkusila ještě Lenka Vašíková v závodech kategorie Z1 pro děti do osmnácti let a zajela pěkné sedmé místo. Holky se navíc v Bykáni potkaly s naší někdejší členkou, dnes samostatnou trenérkou Lenkou Nemazalovou, která zde rovněž soutěžila se svými současnými svěřenci. Naši, ehm, byli lepší, ale to určitě ani jedné straně nezkalilo radost ze vzájemného setkání.
A protože "rytířský" květen se chýlí ke svému závěru, nezbývá nám, než se začít rychle připravovat na červen, jenž se ponese pro změnu ve westernovém duchu. Brzy se zase přihlásíme.


Zpět na seznam zpráv z roku 2010 »