Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Novinky a akce

Na této stránce najdete aktuální informace o akcích, které pořádáme, či se jich účastníme, stejně jako upozornění na novinky na našem webu.

Bitva z období americké občanské války, Lipina, září 2018

Na sklonku září se rozpoutala na Lipině bitva z americké občanské války (ACW). Tato každoroční akce už má svoje stálé diváky. Vystoupení mažoretek ze Zbraslavic, vojenský dril, možnost shlédnout dobové zbraně, uniformy a vojenské doplňky. Jízda svobodných rytířů se jí tradičně zúčastnila po boku vojáků 9th Illinois Cavalry Regimentu a přispěla k bitevní vřavě několika salvami z dobového rotačního kulometu Gatling. Akci pořádají lipinští pod vedením Jiřího Stránského s podporou obce Zbraslavice a jejich starosty Ondřeje Havlovice. Pár snímků z bitvy najdete jako obvykle ve fotoalbu.

[Vloženo: 13. 10. 2018]

Barokní slavnosti ve Smečně, září 2018

O uplynulém víkendu se Jízda svobodných rytířů opět zúčastnila už čtvrtého ročníku barokních slavností ve Smečně, které u příležitosti vzpomínky na povýšení Smečna na město uspořádaly agentury Alotrium a Reginleif. Přenesli jsme tak do roku 1615, kdy dvorský maršálek Jaroslav Bořita z Martinic uspořádal ve své zámecké zahradě převelikou slavnost. Pro potěchu zámeckého pána, purkmistra, konšelů, měšťanů smečenských a lidu všelikého předvedli své umění tanečnice, muzikanti, šermíři i kejklíři.
Jízda svobodných rytířů představila na počest dobrého maršálka výcvik arkebuzírské jízdy v jezdeckých dovednostech a nácvik boje jezdců proti pěchotě. Ve fotoalbu najdete ochutnávku z onoho dne celá galerie pak je tady: haldir.rajce.idnes.cz/Smecno_8.9.2018/

[Vloženo: 11. 09. 2018]


Archiv