Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Novinky a akce

Na této stránce najdete aktuální informace o akcích, které pořádáme, či se jich účastníme, stejně jako upozornění na novinky na našem webu.

Jarní kurýr je za námi

V sobotu 23. března se v Lochovicích uskutečnil další ročník koňského jarního orientačního závodu Jarní kurýr, spojeného s jízdou zručnosti. Hezké počasí opět přilákalo dostatek účastníků, takže na start se postavilo na tucet koní, mezi jezdci ovšem letos výrazně převažovaly ženy. Fotografický doprovod jako vždy zajišťoval Jirka Růžička (část jeho snímků si můžete prohlédnout ve fotoalbu, celá galerie, pak je zde: haldir.rajce.idnes.cz/Jarni_Kuryr_23.3.2019), jehož tentokrát doplnila i Máří (mtkphotos.rajce.idnes.cz/Jarni_Kuryr_201...). Cenami pro vítěze nám už rovněž tradičně přispěly Jezdecké a chovatelské potřeby Žebrák (www.heapco.cz/).

[Vloženo: 27. 03. 2019]

Noví koně ve stáji a jedno poděkování

V lochovické stáji přibyli další dva noví koníci, kobylka Epocha pro naši sportovní naději Šťépu a milý a zvědavý kůň Koheilan Jack (alias Jack Daniels, jak jsme ho rychle překřtili) plemene Shagya Arab. Toho si pořídil náš člen Honza, prý to byla láska na první pohled a všichni se těšíme, až se tahle dvojka jaksepatří sžije a stane se posilou nejen našich akcí.
Moc nás také potěšil milý dopis pana Martina Puše, ředitele Revitalizace Kuks, destinační společnosti barokního areálu Kuks a Braunova Betléma, který nám poděkoval za naši účast v projektu Baroko naoko, jehož jsme se opakovaně účastnili v sedle a barokních uniformách a měli i samostatné vystoupení v rámci celé programové kompozice.
"Přípravě slavností jsme věnovali maximální pozornost a snažili se vytvořit příjemné prostředí, dobré podmínky a návštěvníkům nezapomenutelný program. Jsem přesvědčen o tom, že se nám to společně podařilo. Z ohlasů, které máme, se akce velmi líbila a návštěvníci byli s výběrem účinkujících a jejich výkony nadmíru spokojeni. Za to vám patří poděkování i uznání," napsal vystupujícím pan ředitel. Taková slova potěší i zavazují.

[Vloženo: 16. 02. 2019]


Archiv