Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Novinky a akce

Na této stránce najdete aktuální informace o akcích, které pořádáme, či se jich účastníme, stejně jako upozornění na novinky na našem webu.

Noví koně ve stáji a jedno poděkování

V lochovické stáji přibyli další dva noví koníci, kobylka Epocha pro naši sportovní naději Šťépu a milý a zvědavý kůň Koheilan Jack (alias Jack Daniels, jak jsme ho rychle překřtili) plemene Shagya Arab. Toho si pořídil náš člen Honza, prý to byla láska na první pohled a všichni se těšíme, až se tahle dvojka jaksepatří sžije a stane se posilou nejen našich akcí.
Moc nás také potěšil milý dopis pana Martina Puše, ředitele Revitalizace Kuks, destinační společnosti barokního areálu Kuks a Braunova Betléma, který nám poděkoval za naši účast v projektu Baroko naoko, jehož jsme se opakovaně účastnili v sedle a barokních uniformách a měli i samostatné vystoupení v rámci celé programové kompozice.
"Přípravě slavností jsme věnovali maximální pozornost a snažili se vytvořit příjemné prostředí, dobré podmínky a návštěvníkům nezapomenutelný program. Jsem přesvědčen o tom, že se nám to společně podařilo. Z ohlasů, které máme, se akce velmi líbila a návštěvníci byli s výběrem účinkujících a jejich výkony nadmíru spokojeni. Za to vám patří poděkování i uznání," napsal vystupujícím pan ředitel. Taková slova potěší i zavazují.

[Vloženo: 16. 02. 2019]

Pozvánka na březnového Jarního kurýra

Vážení přátelé koňáci,
tak jako každý rok, i letos se v Lochovicích bude konat tradiční jezdecké klání Jarní kurýr, které se letos uskuteční 23. března. Na programu je orientační závod a jízda zručnosti. Nejúspěšnější si odvezou ceny, všichni hezkou vzpomínku.
Prezentace začíná v 10 hodin.
Startovné činí 250 Kč, v ceně je občerstvení.
Přihlásit se můžete on-line přes formulář, který najdete na www.jezdectvo.cz/kuryr-prihlaska.php
Pravidla soutěže:
Jezdci závodí ve dvou až tříčlenných skupinách. Jednotlivci jsou přiřazeni k jiným skupinám podle dohody. Skupiny startují po jedné až tří minutách. Orientační jízda se běží libovolným tempem podle mapy a popisu cesty, kterou dostanou jezdci tři minuty před startem. Na trase jsou kontroly, okolo kterých musejí účastníci projet. Terénem jsou lesní a polní cesty, silnice budou pouze překračovány v nejkratším úseku. Měří se čas zdolání jízdy. Na závěr se jede jízda zručnosti, kterou je nutné zvládnout v daném směru a tempu. Za nesplněnou překážku se připisují tři trestné minuty. Z každé skupiny se počítají dvě lepší jízdy. Vyhrává skupina s nejlepším časem.

[Vloženo: 18. 01. 2019]


Archiv