Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Klaus

Klaus [nové okno]

Narozen 1998, matka švédská klisna Kajsa Krut, otec americký hřebec Happy Crown. Valach, hnědý americký klusák. Přezdíváme mu Dale podle jména jednoho z členů Rychlé roty Chipa a Dalea, nebo Dudlík, což ještě vysvětlíme.

Dostala jej darem malá Amálka. Kůň měl za sebou nepříliš úspěšnou kariéru - původně byl připravován pro dráhu závodního klusáka, ale poté, co zrušil několik sulek (dvoukolových klusáckých vozítek), ho z dostihového sportu vyřadili. Nějakou dobu pak putoval z ruky do ruky, až si ho Amálka našla v České Lípě. Jedinou podmínkou jeho tehdejších majitelů bylo, že koník konečně přestane střídat stáje. Kývli jsme na to.

Krátce po jeho koupi jsme jej vzali na letní táboření s kamarády z Trappers Corralu, kde si hned třetí den roztrhl nohu na osm stehů. Tak získal přezdívku Dudlík, protože se rázem stal miláčkem celého tábora a jediným zájmem všech drsných trapperů bylo: "Má Dudlíček bylinky? Má Dudlíček mastičku? Dudlíčkovi posunout ohradníček, tamhle je čerstvejší travička …" a tak podobně.

Povahou je to hodný a mazlivý kůň, který je současně rychlý a vytrvalý v rychlosti. Zvykli jsme si na sebe a máme ho rádi. Prodávat ho dál nebudeme.