Skupina scénického šermu Jízda svobodných rytířů

Přeskočit na navigaci


Johnnie

Johnnie [nové okno]

Narozen 3. května 1996, matka Jiskra, otec Diktant písecký. Valach, hnědák s hvězdičkou. Narodil se a vyrostl přímo u svého současného majitele.

Vyrůstal vedle neposedného hřebečka shetlandského pony, od něhož získal mrštnost a obratnost. Sám je mazlíček na ošetřování, miluje drbání a hrozně rád si o svého ošetřovatele otírá hlavu.

Ze všech koní stáje se nejvíc využívá pro hiporehabilitaci, protože má měkký hřbet a jemný chod.

Jeho náklonnost si získaly i speciální akce a vystupování, zejména pak ve westernovém stylu, protože si oblíbil střelbu a oheň. Pokud namítnete, že na koni nelze poznat, co si přeje, odpovíme, že se to poznat dá: podle toho, jak ochotně se učí nové prvky, jak vám vychází vstříc, že se ve výuce nevrací a neodmítá reagovat na pokyny.

Protože byl pozdě obsednutý i vykastrovaný, zůstal v něm někde kus hřebčí povahy. Když nabere rychlost, umí být bouřlivák a rád si pod sedlem poskočí.

Jméno získal podle známé skotské whisky, kterou přinesli známí na oslavu jeho narození. Celým jménem se tedy nazývá Johnnie Walker.

Se svou mámou, kobylkou Jiskrou původem z pelhřimovské stáje, se naposledy rozloučil koncem roku 2002. Byla stará a unavená, lehla si a nechtěla, aby jí už pomáhali vstát. Usnula a neprobudila se.